۱۳ مرداد ۱۳۸۹

اندر آداب بیت الخلا (توالت)چون خواهد که داخل بیت الخلا شود سر را بپوشاند و اگر در بالای عمامه چیزی بر سر گیرد بهتر است و بسم الله بگوید.
و چون داخل شود پای چپ را مقدم دارد.
و چون عورتش باز شود بسم الله بگوید تا شیطان چشم بر هم نهد و نظرش به عورت او نیفتد و چون درست بنشیند بگوید "اللهم اذهب عنی الغذی و الاذی و اجعلنی من المطهرین"
و جمعی گفته اند که سنت است که تگیه بر پای چپ کند و پای راست را گشاده گذارد!
و در حدیث است که بر هر بنده فرشته موکل است که سر او را به زیر می اندازد در بیت الخلا که نظر به حدث (مدفوع) خود کند پس آن فرشته می گوید که ای فرزند آدم این عاقبت خورشت های تست که سعی بسیار در خوبی و پاکیزگی آنها می کردی پس فکر کن که از کجا به هم رساندی و عاقبت به کجا رسید پس سزاوار آن است که در این حال بنده این دعا بخواند : "اللهم ارزقنی الحلال و جنبنی الحرام"

اندر آداب بیت الخلا (توالت)
 چون نظرش به آب استنجا (طهارت گرفتن) افتد بگوید : "الحمد لله الذی جعل الماء طهور اولم یجعله نجسا"
و چون خواهد استنجا (طهارت گرفتن) کند بگوید : "اللهم حصن فرجی و استر عورتی و حرمنی علی النار و وفقنی لما یقربنی منک یا ذوالجلال والاکرام"
و چون برخیزد دست بر شکم بمالد و بگوید : "الحمدلله الذی هنانی طعامی و شرابی و عافانی من البلوی"
و چون خواهد بیرون آید پای راست را مقدم دارد بنا بر مشهور و دست بر شکم بمالد و بگوید "الحمد لله الذی عرفنی لذته و ابقی فی جسدی قوته اخرج عنی اذاه یالها من نعمة لا یقدر القادرون قدرها"
(حلیه المتقین. فصل 11 .صفخه 193) (نوشته ملا محمد باقر مجلسی)- نقد زندگی تاریخی حضرت محمد 
- جن در قرآن و اسلام 
- تناقضات قران
- آیا حضرت محمد معصوم بوده؟
 
 
 
 

۱ نظر:

  1. روزی فردی کافر نقی را به چالش کشید. امام ذولنقار برکشید تا او را دو نیم کند. اما به دلیل مصرف زیاد آب انگور تیرش به خطا رفت و تنها پای چپ او را قطع نمود.
    آن فرد خشتک دران مسلمان شد اما به هنگام ورود به بیت الخلاء همواره دچار یاس فلسفی میشد.

    پاسخحذف