۱۰ مرداد ۱۳۸۹

آنچه اسلام به ایران هدیه داد (صادق هدایت)


ما که عادت نداشتیم دخترانمان را زنده به گور کنیم ، ما برای خودمان تمدن وثروت و آزادی و آبادی داشتیم و فقر را فخر نمیدانستیم همه اینها را از ما گرفتند وبجاش فقرو پشیمانی و مرده پرستی و گریه و گدائی و تأسف واطاعت از خدای غدار و قهار و آداب کونشوئی و خلا رفتن برایمان آوردند ، همه چیزشان آمیخته با کثافت و پستی و سود پرستی و بی ذوقی و مرگ و بدبختی است.

آنچه اسلام به ایران هدیه داد (صادق هدایت)
چرا ریختشان غمناک و موذی است و شعرشان چوس ناله است چونکه با ندبه و زوزه و پرستش اموات همه اَش سرو کار دارند. برای عرب سوسمار خوری که چندین صد سال پیش به طمع خلافت ترکیده، زنده ها باید به سرشان لجن بمالند و مرگ و زاری کنند.

در مسجد مسلمانان اولین برخورد با بوی گند خلاست که گویا وسیله تبلیغ برای عبادتشان و جلب کفار است تا به اصول این مذهب خو بگیرند. بعد این حوض کثیفیکه دست و پای چرکین خودشان را در آن می شویند و به آهنگ نعره موذن روی زیلوی خاک آلود خودشان دولا و راست میشوند و برای خدای خونخوارشان ورد و اَفسون میخوانند....

آنچه اسلام به ایران هدیه داد (صادق هدایت)
عید قربان مسلمانان با کشتار گوسفندان و وحشت و کثافت و شکنجه جانوران برای خدای مهربان و بخشایشگر است خدای جهودی آنها قهار و جبار و کین توز است و همه اش دستور کشتن و چاپیدن مردمان را میدهد وپیش از روز رستاخیز حضرت صاحب را میفرستد تا حسابی دخل امتش را بیاورد و آنقدر از آنها قتل عام بکند که تا زانوی اسبش در خون موج بزند.

تازه مسلمان مومن کسی است که به امید لذتهای موهوم شهوانی و شکم پرستی آن دنیا با فقر و فلاکت و بدبختی عمر را بسر برد و وسایل عیش و نوش نمایندگان مذهبش را فراهم بیاورد. همه اش زیر سلطه اموات زندگی میکنند و مردمان زنده امروز از قوانین شوم هزار سال پیش تبعیت میکنند کاری که پست ترین جانوران نمیکنند.

آنچه اسلام به ایران هدیه داد (صادق هدایت)
عوض اینکه به مسائل فکری و فلسفی وهنری بپردازند ، کارشان این است که از صبح تا شام راجع به شک میان دو و سه استعامنه قلیله و کثیره بحث کنند.این مذهب برای یک وجب پائین تنه از عقب و جلو ساخته و پرداخته شده.انگار که پیش از ظهور اسلام نه کسی تولید مثل میکرد و نه سر قدم میرفت ، خدا آخرین فرستاده خود را مامور اصلاح این امور کرده!

تمام فلسفه اسلام روی نجاسات بنا شده اگر پائین تنه را از آن حدف کنیم اسلام روی هم میغلتد و دیگر مفهومی ندارد. بعد هم علمای این دین مجبورند از صبح تا شام با زبان ساختگی عربی سرو کله بزنند سجع و قافیه های بی معنی و پر طمطرق برای اغفال مردم بسازند و یا تحویل بدهند.

آنچه اسلام به ایران هدیه داد (صادق هدایت)
سرتا سر ممالکی را که فتح کردند، مردمش را به خاک سیاه نشاندند و به نکبت و جهل و تعصب و فقر و جا سوسی و دوروئی و دزدی و چاپلوسی و کون آخوند لیسی مبتلا کردند و سرزمینش را به شکل صحرای برهوت در آوردند.اما مثل عصای موسی که مبدل به اژدها شد وخود موسی از آن ترسید این اژدهای هفتاد سر هم دارد این دنیا را می بلعد.

همین روزی پنج بار دو لا راست شدن جلو قادر متعال که باید بزبان عربی او را هجی کرد، کافی است تا آدم را تو سری خور و ذلیل و پست و بی همه چیز بار بیاورد.مگر برای ما چه آوردند ؟ معجون دل به هم زنی از آرا و عقاید متضادی که از مذاهب و ادیان و خرافات پیشین ، هول هولکی و هضم نکرده استراق و بی تناسب بهم در آمیخته شده است، دشمن ذوقیات حقیقی آدمی، و احکام آن مخالف با هر گونه ترقی و تعالی اقوام ملل است و به ضرب شمشیر به مردم زورچپان کرده اند. یعنی شمشیر بران و کاسه گدائی است، یا خراج و جزیه به بیت المال مسلمین بپردازید یا سرتان را میبریم هر چه پول و جواهر داشتیم چاپیدند. آثار هنری ما را از میان بردند و هنوز هم دست بردار نیستند؛ هر جا رفتند همین کار را کردند.

نوشته صادق هدایت- نقد زندگی تاریخی حضرت محمد 
- جن در قرآن و اسلام 
- تناقضات قران
- آیا حضرت محمد معصوم بوده؟
 
 
 
 

۲۲ نظر:

 1. صادق هدایت خودشم به راه اشتباه افتاده که اینجوری در مورد اسلام حرف زده.
  در قرون اولیه که اسلام وارد ایران شد مگر نه اینکه کلی‌ دانشمندان بزرگ ایرانی‌ پدید آمدند

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. بوجود اومدن دانشمند ربطی به دین ندارد که اگر چنین بود الان باید اروپا و آمریکا و ژاپن و... عقب افتاده می بودند.
   (یک مسلمون)

   حذف
 2. ما باید خیلی زود با هم متحد شویم و این دین کثیف اسلام و مفت خور هاش و کون لیسانشان را همه و همه به آشغالدونی به ریزیم فقط این کون ایسان را شناسایی کنید روز موعود نزدیک است باور کنید .

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. با این طرز حرف زدن و توهین کسی شما رو جدی نمی گیره. اگه می خواهید جدی گرفته بشید باید به عقاید دیگران احترام بزارید.
   (یک مسلمون)

   حذف
 3. un ahmaghi ke mige daneshmnadaye irani bade eslam padid umadan,chera ino ye moghavemate farhangi mesle hezaro yek shab az suye irania,zire yoghe aarabe vahshio farhangsetiz nemibine?!

  پاسخحذف
 4. براي صادق هدايت و امثال او متاسفم كه از اسلام فقط پائين تنه را متوجه شدند. .كاش كمي در اسلام تحقيق ميكردند و بعدا حرف ميزدند.ايراني ها قبل از اسلام هم مردماني بافرهنگ و تمدن بوده اند و وقتي اسلام امد ان را متناسب با فرهنگ خودشون ديدند و قبولش كردند و گرنه تا به حال هيچ فرهنگي نتوانسته با فرهنگ اصيل ايراني مقاومت كند.درواقع تشيع ديگر بخشي از فرهنگ ايراني شده است.

  پاسخحذف
 5. ما در گذشته هایی که اتفاق افتاده و میدانیم چه شده مثل ... به گل مانده ایم و به طور صددرصد نمیتوانیم بگوییم که چه جیز درست است و چه چیز نادرست و اگر کسی هم درستی چیزی را صددرصد تایید کند فقط حماقت خودش را تایید کرده است. من فقط نمیدانم چرا بعضیها با این اوصافی که درمورد گذشته هست چرا اینده ای را که اسلام میگوید با اطمینان کامل قبول کرده اند مگر اینها کورند و ....

  پاسخحذف
 6. اکثر ماایرانیها از سر تنبلی و گشادیسم هرچه را میبینیم زود فبول میکنیم و حال بحث و تحقیق هم که زهی زرشک/مثل بعضی از فضلایی که با خوندن همین یک صفحه ی سوء استفاده شده نظراتشون گل کرده و چهچه میزنن/ آیا کمبود همین فرهنگی که سنگش را به سینه میزنند باعث نشده که پای از گلیم درازتر کنند و پایین تنه شان بیرون بزند؟

  پاسخحذف
 7. ایرانی های زیادی مثل بابک خرمدین و هزاران نفر دیگر برای برداشتن حکومت عربی تلاش کردن. شما چرا تاریخ ایران و خود اعراب رو نمیخونین که میگین اسلام با فرهنگ ایرانیان یکی بود راحت قبول کردن بس کنید این حرفارو همین اعراب به زور ایران مسلمان کردند مثل جاهای دیگه دنیا که به زور شمشیر بود. قضیه اسلام در ایران مثل این هست که یکی از قبایل عقب افتاده آفریقایی که به یک کشور متمدن حمله کنن بعد به زور فرهنگشون و بخوان بین مردم اونجا رواج بدن. ایرانیان قبل از اسلام خیلی متمدن بودن ما 7000 سال فقط قدمت تمدن دازیم چطوری میتونین بگین ایرانیا بعد از اسلام پیشرفت کردن؟؟ موقعی که اعراب به ایران حمله کردن تمام کتاب خونه های ایران و سوزوندن به خودتون بیاید نه این که از اسلام که در کشور ما یک بیگانه است از اون طرفداری کنید

  پاسخحذف
 8. کمتر شخصی مانند زنده یا صادق هدایت اسلام را شناخته /بعد از سالیان سال خواندن قران و تفاسیر ان به این مطلب رسیدم که ایشان فرموده


  قرآن معجون دل به هم زنی از آرا و عقاید متضادی است ، که از مذاهب و ادیان و خرافات پیشین ، هول هولکی و هضم نکرده استراق و بی تناسب بهم در آمیخته شده است.
  دشمن ذوقیات حقیقی آدمی، و احکام آن مخالف با هر گونه ترقی و تعالی اقوام ملل است و به ضرب شمشیر به مردم زورچپان کرده اند.
  یعنی شمشیر بران و کاسه گدائی است، یا خراج و جزیه به بیت المال مسلمین بپردازید یا سرتان را میبریم هر چه پول و جواهر داشتیم چاپیدند. آثار هنری ما را از میان بردند و هنوز هم دست بردار نیستند؛ هر جا رفتند همین کار را کردند. ( صادق هدایت)

  پاسخحذف
 9. uni ke gofte sadegho amsalesh eslamo tu pain tane mibine mage,age injuri nabud ke ta ye akse ye kam lokhti mididan ruye ketabi ye majalei zud rusho siyah nemikardan ke kasi nabine ooas mibinim ke eslam tu pain tanas chon ye edeh mariz ba fekre mariz ke hame chio tu muvo sinevo kun mibinan. daezemn eslam dine shamshireh,ba shamshiro ba tajavoz zur varede iran shod na ba solh. 30sale din shodeh ye vasile vase chapavole ye edeh,tejatrat,khub busd ye kanm shak konid fekr konid age eslam dine khubiye cheram fesado dozdi tu iran bidad mikone?.

  پاسخحذف
 10. نسخه اى منحصر به فرد از انجيل در تركيه يافته شد كه به خط آرامى نوشته شده، حدوداً بيش از 15 قرن قدمت دارد و در آن پيشگويى حضرت عيسى مسيح (ع) در باره ى پيامبرى رسول اكرم حضرت محمد (ص) ديده مى شود.

  اين ماجرا كه ذهن رهبرى واتيكان را نيز به خود مشغول كرده است، صحت ادعاى مسلمين را نشان مى دهد كه معتقدند بشارت ارسال رسول بعدى با ذكر نام از سوى مسيح به پيروانش داده شده است.

  پاپ بنديكت شانزدهم رهبر كاتوليك هاى جهان دستور داده است كه موضوع اين كتاب پيگيرى و بررسى شود. آن طور كه روزنامه ى بريتانيايى ديلى تلگراف نوشته است كتاب مذكور 12 سال از انظار مخفى شده بود.

  پاسخحذف
 11. این حکومت را پدران شما از روی طمع سر کار آوردند حالا هم زورتان به حکومت نمیرسه دق و دلیتونو سر اسلام خالی میکنید اگر کل ملت ایران هم کافر شوند باز هم چیزی از این دین مقدس کم نمیشود و ایرانیان درتاریخ بیشترین ضربه را به اسلام زده اند حتی نویسنده های صحاح سنیها هم اصلشان ایرانی است ، امیدوارم این دین را به حال خود رها کرده و یک فکر اساسی به حال خودتان کنید.

  پاسخحذف
 12. ای کاش از کسی این نقد را می گذاشتید که زندگی موفقی داشته ، من نمیدانم که ایشان چه دینی را قبول کرده بود در هرصورت عاقبتش به تباهی کشیده شد و خود کشی کرد من از این جور انسانها حاضر نیستم یک کلمه بشنوم چه برسد به نقد قران.

  پاسخحذف
 13. افغانیها شعورشان از شما بالاتر است که آنجا امریکاییها ندانسته قران را اتش میزنند تمام مردم صدایشان در می اید ولی شما روح قران را اتش میزنید و خوانندگانتان به تعریف و تمجید شما می پردازند هر چه این حکومت برسر شما بیاورد حقتان استت.

  پاسخحذف
 14. این بدبخت روان پریش دیوانه که خودکشی اش دلیل صحت حرف من است ,گه میخورد که برای دیگران خریت راحکمت معرفی میکند.
  معتقدین نادان او راست میگویند مثل او خودکشی کنند تا مثل او به خوشبختی کامل برسند !!

  پاسخحذف
 15. sadigh hedayat rast goft islam faghat be darde harzegi mikhore shashidam to islam

  پاسخحذف
 16. natije eslam bezor tahmil shode koshtar eadam faghr fahsha tajavozast gheflat ta kai bekhod biaeed

  پاسخحذف
 17. صاق هدایت به نطر من جز نوآورترين و خلاق ترين نويسندگان ايرانی زمان خودش بوده، ولی با اين ديدگاهش اصلا موافق نيستم. یه سوال از شما دارم:
  مگر صحرای عربستان با گرمای بالای 40 درجه (به طوری که اسب به سختی دوام میاره) در قرن 7 ميلادی چقدر سرباز و امکانات جنگی داشته که تونسته باشه پادشاهی ايران رو شکست بده؟

  پاسخحذف
 18. اگر هدایت انسان بودن را فهمیده بود هیچگاه به این خفت نمیمرد.

  پاسخحذف
 19. نقل از ویکیپدیا :
  {در بررسی زندگی نامه هدایت به این نتیجه می‌رسیم که علاوه بر دوره‌های افسردگی و دوبار خودکشی، او فردی بذله گو، نکته سنج، حساس، طنزپرداز، سرزنده، پرتحرک، بخشنده و دست و دلباز بوده‌است. همچنین نگارش کتاب‌هایش به صورت یکنواخت در طول زمان انجام نشده‌است بلکه در دوره‌هایی آثار فراوان تری اعم از تالیف و ترجمه نگاشته‌است که می‌تواند مربوط به دوره‌های هایپومانیا باشد و در دوره‌هایی هیچ اثری را به رشته تحریر درنیاورده‌است که این نیز می‌تواند مربوط به دوره‌های افسردگی او باشد. به نظر می‌رسد این نشانه‌ها همه در راستای تایید این فرضیه‌است که صادق هدایت همچون بسیاری از نوابغ هنرمند، به اختلال دوقطبی دچار بوده‌است.}

  خوشبختانه خودم اختلال دو قطبی دارم و میفهمم چرا خودکشی کرده

  پاسخحذف
 20. میشه سوال منو درباره جنگ تحمیلی و امام خمینی بگید ؟؟؟

  پاسخحذف