۱۱ مرداد ۱۳۸۹

تناقض قرآن در مورد رسالت حضرت محمد-آیات متشابه در قرآن:

ما هیچ رسولی  میان هیچ قومی نفرستادیم مگر احکام الهی را بزبان همان قوم برایشان بیان کند.  (قران .سوره ابراهیم.آیه4)
ما چنین قران فصیح عربی را نه تو وحی کردیم تا مردم شهر مکه را وهر که در اطراف اوست از روز قیامت بتر سانی. (قران .سوره شوری.آیه7)           
برای هر امتی رسولی است پس هر گاه رسول آنها آمد بین آنها به عدالت حکم خواهد کردو به کسی ستمی نمی شود.  (قران .سوره یونس.آیه47)
تناقض قرآن در مورد رسالت  حضرت محمد
 - متضاد آیات در قرآن:

به خلق بگو که من بدون استثنا بر همه شما جنس بشر رسول خدایم آن خدائی که آسمان و زمین ملک اوست.    (قرآن .سوره اعراف.آیه158)


تناقضات قران:از دیگر تناقضات قرآن مشخص نیست محمد پیامبری جهانی است و یا فقط برای راهنمائی امت عرب امده است.

۶ نظر:

 1. من آدم تعصبی نیستم. اما جدا ایراداتی که میگیری خیلی مسخره و بچه گانه هست.

  پاسخحذف
 2. هم میهن گرم کجاش مثلن بچگانه بود ؟ باید با دلیل بگوید همین جوری نمیشود در باره هر نوشته ای گفت که بد بود بچه گانه بود منطقی نیست و و این ایاه هایی خود قرآن است و اصلان دیدگاه اضافه ای هم هم میهن بلوگ نویس ما نداده

  پاسخحذف
 3. دسته بندی آیات قران عاصم شامل مورد زیر میشود .۱- آیات متشابه ۲- آیات متناقص ۳- آیات متعارض ۴-ناسخ و منسوخ ۵-فاعت(با حمزه نوشته میشود و به معنای فوت شده است )

  پاسخحذف
 4. بلاخره ما فهمیدیم قران همش چرندیتع
  دمتون گرم با این تارنمای خوبتون

  پاسخحذف
 5. قبول دارم توی قرآن مزخرفات زیاده و محمد هم اصلا پیامبر نبوده اما شما هم از یه سری چیزای بیخودی ایراد گرفتین

  پاسخحذف
 6. گرامیان اگر طالب حقیقت هستید، این سخن را هم بشنوید ضرر نمی کنید:

  گاهی باید تشخیص تفاوت و تفکیک چیزهایی را داشت تا دچار اشتباه نشد. قران می گوید آیات خود را برای گروهی که می اندیشند بیان می کنیم.... در آیات متعدد قرآن از جمله در آیاتی که در بالا آوردید نیز این مسئله با داشتن کمی دقت فهمیده می شود........ محمد ص بر اساس قرآن کسی است که وظیفه داشته آیات الهی را دریافت و به مردم ابلاغ کند، محمد طبق قرآن بشری است مثل همه انسان های دیگر، دارای زندگی و توانایی محدود که در آیا این مسائل ذکر شده است... حال بحث این است آیا رسالتی که محمد بر آن بود وپیامی که از جانب خدا آورد محدود به زمان و مکانی است که ظرفیت انسانی او آن بدان محدود است یا چیزی جهانی و برای همه در همه زمان ها (بعداز آمدن قرآن) آیات قرآن این دوتا را از هم جدا می کند، میگوید ای محمد تو که رسول عرب هستی باید مردم عرب مکه و بادیه نشینان اطراف آن و ملت عرب رابشارت و انذار کنی ولی رسالت این کتاب و رسالت تو امری است فرای این همانطور که ایمان به همه پیامبران لازم است گرچه برای ملت عرب نبوده باشند، گرچه در جاهای دیگری از دنیا و در زمان های مختلفی مبعوث شده باشند. پس رسول عرب است و خاصه ملت عرب ولی رسالت و ابلاغ او که امری الهی است دامنه ای جهانی و همگانی دارد.. امیدوارم با دقت در آیات فوق و آیات متعدد دیگری که در قرآن هست این مسئله برای شما حل بشود ... بر حقگرایان شما درود می فرستم..

  پاسخحذف