۱۰ مرداد ۱۳۸۹

توهین و فحاشی در قرآن


امیدوارم پس از مطالعه و بررسی؛ دوستان دست از این اندیشه ناقص که مدعی احترام به مفدسات اسلام می باشد دست شسته و بدانند چه در لفظ و چه در عمل و احکام قرآن همواره دگر اندیش را به باد توهین و تمسخر گرفته و دستور به نابود کردن وی داده.حال برای چنین آئینی چگونه میتوان احترام قائل شد؟ آئینی که در کنار توهین و فحاشی ؛ کشتار شما را هم بلامانع می داند. 

- آنان (کافران) گستاخ , خشن , زنازاده و بی اصل و نسب هستند . (قرآن .سوره قلم . آیه  ۱۳)

- اف بر شما و بر آنچه غير از الله مى ‏پرستيد مگر نمى‏ انديشيد. (قرآن . سوره انبیاء . آیه 67)

توهین و فحاشی در قرآن
- چه شده که است از این پند اعراض می کنند؟ مانند خران وحشی که از شیر می گریزند. (قرآن .سوره مدثر. آیه ۴۹و50)

- بدترین جانوران نزد الله ، کسانی هستند که کافر شدند و ایمان هم نخواهند آورد. (قرآن . سوره انفال . آیه 55)

- کافران، مثل حیوانی است که کسی در گوش او آواز کند و او جز بانگی و آوازی نشنود اینان کرانند ، لالانند ، کورانند و هیچ در نمی یابند. (قرآن . سوره بقره . آیه  ۱۷۱)

 - و به راستى بسيارى از جن و انس را براى جهنم آفريده ‏ايم، دلهايى دارند كه با آن در نمى‏ يابند و چشمهايى دارند كه با آن نمى ‏بينند و گوشهايى دارند كه با آن نمى ‏شنوند، آنان چون چهارپايانند، بلكه اينان گمراه ‏ترند، ايشان بى خبرند . (قرآن .سوره اعراف . آیه ۱۷۹)

توهین و فحاشی در قرآن
- خدا  کسانی را که ایمان آورده و نیکوکار شوند را وارد باغ هایی از بهشت می کند که نهرها از زیر درختانش جاری است و انانکه به راه کفر به شهوت رانی و شکم پرستی مانند چهار پایان پرداختند عاقبت منزل انها آتش دوزخ خواهد بود. (قرآن . سوره محمد . آیه 12)

- و همچون شتران مبتلا به بیماری عطش، از آن می آشامید. (قرآن .سوره واقعه. آیه  ۵۶)

- آیا گمان می بری بیشتر آنها می ‏شنوند یا می ‏فهمند؟ آنها فقط همچون چهارپایانند بلکه گمراه تر. (قرآن .سوره فرقان. آیه  ۴۴ )

- همانا بدترين جنبندگان نزد الله كران و لالان هستند آنهائی كه نمى ‏انديشند. (قرآن .سوره انفال . آیه  ۲2)

توهین و فحاشی در قرآن
- در دلهایشان مرضى است و الله بر مرضشان افزود و انها راست عذاب دردناکبدین سبب که دروغ می گویند. (قرآن . سوره بقره .آیه 10)

- و هنگامی که به آنان گفته شود: همانند (سایر) مردم ایمان بیاورید، می گویند: آیا همچون ابلهان ایمان بیاوریم؟! بدانید اینها همان ابلهانند ولی نمی دانند. (قرآن .سوره بقره. آیه  ۱۳)

- مثل كسانى حمالان تورات شدند آنگاه آن را حمل نکردند، مانند خرى است كه كتابهايى را برپشت مى‏ كشد؛ چه زشت است بیان آن گروهی كه نشانه ‌های الله را دروغ پنداشتند و الله گروه ستمگر را راهنمائی نمی ‌نماید. (قرآن .سوره جمعه. آیه  ۵)

توهین و فحاشی در قرآن
- به طور قطع از حال کسانی از شما، که در روز شنبه نافرمانی و گناه کردند، آگاه شده اید. ما به آنها گفتیم: به صورت بوزینه هایی طرد شده درآیید. (قرآن .سوره  بقره.  آیه  ۶۵)


- اى مؤمنان همانا مشركان نجس هستند، لذا نبايد پس از امسال ایشان به مسجدالحرام نزديك شوند، و اگر از تنگدستى مى‏ ترسيد، پس در آینده  نزدیک الله شما را از فضل خويش توانگر گرداند، كه الله داناى فرزانه است. (قرآن .سوره  توبه . آیه ۲8)

- بگو : آیا شما را از کسانی که در نزد الله کیفری بدتر از این دارند خبر، بدهم : کسانی که خدایشان لعنت کرده و بر آنها خشم گرفته و بعضی را بوزینه و خوک گردانیده است و خود بت پرستیده اند؟ اینان را بدترین جایگاه است و از راه راست گمگشته ترند. (قرآن . سوره مائده. آیه  ۶۰) 

توهین و فحاشی در قرآن
- و اگر میخواستیم به آن آیات او را رفعت مقام می بخشیدیم، لیکن او به زمین (تن) فروماند و پیرو هوای نفس گردید، و در این صورت مثل و حکایت حال او به سگی ماند که اگر بر او حمله کنی و یا او را به حال خود واگذاری به عوعو زبان کشد. این است مثل مردمی که آیات ما را بعد از علم به آن تکذیب کردند. پس این حکایت بگو، باشد که به فکر آیند. (قرآن .سوره اعراف. آیه  ۱۷۶)

- و الله مثالي زده است: دو نفر را كه يكي از آن دو گنگ مادر زاد است و قادر بر هيچ كاري نيست و سر بار صاحبش می‌ باشد، او را به سراغ هر كاري بفرستد عمل خوبي انجام نمي‏دهد، آيا چنين انساني با كسي كه امر به عدل و داد مي ‏كند و بر راه راست قرار دارد مساوي است؟ (قرآن .سوره نحل. آیه  ۷۶)

توهین و فحاشی در قرآن
- حال اين دو گروه (مؤ منان و منكران) حال نابينا و كر و بينا و شنوا است آيا اين دو همانند يكديگرند؟ آيا فكر نمي‏كنيد؟ (قرآن .سوره هود. آیه  ۲۴)

- بگو من نميگويم خزائن الله نزد من است و من آگاه از غيب نيستم و به شما نمي ‏گويم من فرشته ‏ام ، من تنها از آنچه به من وحي مي‏شود پيروي مي ‏كنم ، بگو آيا نابينا و بينا مساويند؟ چرا فكر نميكنيد؟ (قرآن .سوره انعام . آیه ۵۰ )

توهین و فحاشی در قرآن
- نابينا و بينا هرگز مساوي نيستند. (قرآن .سوره فاطر. آیه  ۱۹)

- آيا كسي كه مي ‌داند آنچه از طرف پروردگارت بر تو (ای محمد) نازل شده حق است همانند كسي است كه نابيناست؟! تنها صاحبان انديشه متذكر مي‏شوند . (قرآن .سوره رعد. آیه  ۱۹)

- هرگز نابينا و بينا مساوي نيستند، همچنين كساني كه ايمان آورده و عمل صالح انجام داده ‏اند با بدكاران يكسان نخواهند بود، اما كمتر متذكر مي‏شويد. (قرآن . سوره غافر.  آیه ۵8)- نقد زندگی تاریخی حضرت محمد 
- جن در قرآن و اسلام 
- تناقضات قران
- آیا حضرت محمد معصوم بوده؟
 
 
 
 

۱۹ نظر:

 1. آیا برای شما هم این سئوال پیش آمده که چرا سردمداران جمهوری اسلامی در سخنرانی هایشان از کلمات سخیف و گاها رکیک استفاده میکنند برای پیدا کردن پاسخ این سئوال در توهین ها و فحاشی های قرآن به دگراندیشان مستتر است که تعدادی از انها در مطالب بابلا امده است.

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. اگه همه چیزشون رو مثل قران میکردن جلوی چشم تو بد نمیاومدن.دزدی و دروغ گویی و تحمت زدن و دروغ گفتن هم از قران یاد گرفتن ؟و مثل این میمونه هر کار درستی که کنی بگیم از نظام جمهوری اسلامی ایران یاد گرفتی چون تو این نظام زندگی میکنی

   حذف
 2. - و هنگامی که به آنان گفته شود: همانند (سایر) مردم ایمان بیاورید، می گویند: آیا همچون ابلهان ایمان بیاوریم؟! بدانید اینها همان ابلهانند ولی نمی دانند. (قرآن .سوره بقره. آیه ۱۳)
  الحق كه در وصف شماست ((=

  پاسخحذف
 3. واسه برداشت مفاهیم قرآن باید آیه های قبل و بعد از آن را هم تفصیر کرد نوشتن یک آیه که دلیل موجه برای بی ادبی نیست در ضمن در سوره قلم قبل از آیه 13 خدا کسایی رو میگه که کافر به وجود خدا هستند خدایی که مارو آفریده بهمون روزی میده شادی میده غم میده زندگی میده مرگ میده قطعا قبل از نزول این آیه بحثی بین اون کافرا و حضرت محمد افتاده که خدا شخصیت اون کافر رارو برای حضرت محمد بیان کرده منظورش به همه نبوده در ثانی تو چرا خودتو ناراحن میکنی مگه توصیف تو با توصیف قرآن جور در میاد؟

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. تمامی ادیان در توحید یکین پس سخنتون نا بجا و ناپسند؟

   حذف
 4. قرآن برا اولین بار برای کسایی اومد که عرب بود عاری از تمدن پیشرفته ای مثل ایران و روم و یونان پس باید با اونا جوری حرف میزد که بفهمند حتی عربهای اون موقع همین طوری حرف میزدند مثالی حرف می زدند پس این دلیل بر بی ادبی قرآن نیست اینجا می پرسن که مگه قرآن برا همه آدما نیست؟منم میگم بله هست ولی وقتی میخوای برای جماعتی حرف بزنی به اندازه سطح فهم اونی که از همه سطح فهمش کمتر حرف بزن

  پاسخحذف
 5. واقعا متاسفم، من توهین به هیچ دینی رو قبول نمی کنم، همون طور که به خودم اجازه نمیدم به دینی توهین کنم و شخصیت کسانی رو که به دینی توهین می کنند سزاوار این (به قول شما) فحاشی قرآن می دونم!

  پاسخحذف
 6. واقعا جای تاسف داره.شما در حدی نیستین که بخواین به قرآن توهین کنین.این حرف شما نه تنهابه قرآن و اسلام توهین میکنه بلکه به همه ی مذاهب و ادیان توهین میکنه چون بر همه آشکار شده که قرآن کتاب خداست و خدا وجود داره پس شما از اساس به همه ی آدما توهین میکنین.واقعا جای شرم داره.

  پاسخحذف
 7. دین یعنی کلاه شرعی گذاشتن اقلیتی برسر اکثریت که نه فرهنگ دا رند نه اقتصاد و آن اقلیت نابخرد اکثریت را در خفقان نگه میدارند و خرافات را در بین مردمشان ترویج میکنند و هرگز نمی گذارند کسی بداند که چرا باید چشم بسته همه مسایل شرعی وفقهی را بدون درک وشعور وفهم تقلید کند و مو به مو انجام بدهد

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. در مورد دین زرتشت هم همین نظر رو داری؟

   حذف
 8. تعدادی از ترجمه ها از اساس در قران وجود نداشت و تعدادی هم جانبدارانه قرار گرفته بود.در کل دروغی و توهینی دیده نمیشه اگه به حیوانات ربط میده خصلت انسانها رو چون هم این که این خصلتها در حیوانات هم هست و این که ما انسانها یک نو حیوانیم.

  پاسخحذف
 9. فهم دین اسلام وجنایات آن نیاز به شعوربالا وسواد اندکی داره که 100%مسلمانها ازاون بی بهره اند چون کسیکه شعورداشته باشه مسلمون نمیشد.100%کسانیکه ازاین دین بی رحم وخشونت بارحمایت میکنندزحمت یک بارتعمق وتامل رابه خودشون نداد ه اند .محمد زرنگتر وکلاه بردارتر ازآن بود که مسلمانها بفهمند داستان ازچه قراره.مگه اجازه نقدرو به کسی میدهد.

  پاسخحذف
 10. دوست من بررسی قران بدون در نظر گرفتن تاریخ دلیل نزول ایه و اشنائی با ادبیات عرب و زبان شمال عربستان که لحن قران است و استفاده از مثالهای رایج عربی که در ان زمان رایج بود کاری غیر علمی است ...مثل جدا کردن جملاتی از وسط یک کتاب بدون دانستن قبل و بعد جمله و اصلا هدف از طرح موضوع ...این عمل به درد برنامه های طنز می خوره که با بریدن چند جمله شوخی بانویسنده کنند ...نه به درد حکم صادر کردن ...در ضمن اعراب در ان زمان از این مثالها که مانند شتر ماده یا اسب تیز رو و ...زیاد استفاده می کردنند مثلا اگه یک ایرانی بگه سگ زرد ترادر شغاله ...یا مثل سگ و گربه نباش ..یا فلانی موش شد و ....فخش نداده و ادمها را به حیوان نسبت نداده بلکه خواننده می فهمد هدف گوینده چیست ...دوست من علمی تر با موضوع بر خورد کن ..............

  پاسخحذف
 11. ابوطالب که ایمان نیاورد هم نفهم بود؟ ابوجهل را که می گویند دانای ان زمان بود چطور؟ ایا اگر الله با زبان ملایمتری حرف می زد بهتر نبود؟
  در ان زمان خیلی از عربهای "کافر" هم دانا بودند.
  این توهین قران است به تمام کافران و خدا فکر می کرد باید با زبان بد استفاده بکند؟ چرا در انجیا چنین چیزی کمتر است؟

  پاسخحذف
 12. و مثل [دعوت‏كننده] كافران چون مثل كسى است كه حيوانى را كه جز صدا و ندايى [مبهم چيزى] نمى‏شنود بانگ مى‏زند [آرى] كرند لالند كورند [و] درنمى‏يابند (171)بقره
  بلد نیستی اشتباه معنی نکن

  پاسخحذف
 13. خوشحالم از این که چند سالیه از این دین کثیف دست کشیدمو دارم مثل ادم زندگی میکنم ادیان در مجموع هیچ چیز جز یه استعمار نیستند شما نگاه کنید همین عربستان سالنه از همین کعبه بت خانه چقدر پول در میاره اقایون وخانومای متعصب به واقعیتم نگاه کنید

  پاسخحذف
 14. در اون زمان یه دانشمند به نام کندی یه سری تناقضات و مشکلات رو از قرآن در آورده بود و میخواست اون ها رو منتشر کنه که فکر میکنم امام صادق با خبر میشه و اون دانشمند رو متقائد میکنه و اون دانشمند متوجه میشه که اینایی که فکر میکرده تناقضات و مشکلات قرانه فقط به خاطر ذهن محدود خودش بوده و شهادت میده که همانا خداوند پاک و منزه از هر عیب و بدی است...شما ها مثل کبک سرتون رو کردید زیر برف خودتون هم میدونید اسلام دین حقه ولی مقابله میکنید این خاصیت کافران است

  پاسخحذف
 15. این توهین ها که شما ازش دم میزنی در وصف عرب های اون زمانه اگه بدونی، عرب های اون زمان چیزی سرشون نمیشد ... اگه بدونی پیامبر این همه سال توی مکه بود فقط 70 نفر بهش ایمان اوردن

  پاسخحذف